SRUG jest nieformalną inicjatywą mającą na celu wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń wszystkim osobom zainteresowanym językiem programowania Ruby i pokrewnymi technologiami. Nasze spotkania odbywają się niesystematycznie, kilka razy w roku. Grupa zaczęła działać w 2008 roku, od tego czasu zorganizowaliśmy kilkanaście spotkań w wielu śląskich miastach, m.in. w Gliwicach, Katowicach, Bielsku-Białej, Pszczynie i Żywcu.

Dokładamy wszelkich starań, aby spotkania odbywały się w przyjaznej i życzliwej atmosferze, a prezentacje były zróżnicowane tak, aby dotrzeć do jak największej liczby osób na różnych poziomach zaawansowania. Niezależnie od posiadanych umiejętności programowania, zachęcamy wszystkich do udziału w spotkaniach, zarówno w formie słuchaczy jak i prezentujących. Jeżeli masz ochotę opowiedzieć o czymś na spotkaniu lub pomóc w jego organizacji, prosimy o kontakt.

Prosimy wszystkie osoby biorące udział w naszych spotkaniach o zapoznanie się z berlińskim kodeksem postępowania i dostosowaniem się do jego postanowień.