Spotkanie w lutym

wiadomość opublikował Kuba, 10.02.2010

Miło nam zakomunikować, że udało się w końcu ustalić termin, miejsce i tematykę najbliższego spotkania. Wspólnie z osobami mieszkającymi/pracującymi w innych miastach doszliśmy do wniosku, że najdogodniej będzie zorganizować spotkanie w weekend, tak aby dać każdemu szanse na dojazd. Nietrudno się domyślić, że dość problematyczne jest zarezerwowanie odpowiedniego pomieszczenia w barze/pubie w trakcie weekendu (a przynajmniej nie jest to tanie). W związku z tym lutowe spotkanie odbędzie się w budynku 4 - „Maszynowni”, na terenie „Nowych Gliwic”, przy ulicy Bojkowskiej 37. Sala ta powinna pomieścić około 30 osób, do dyspozycji jest oczywiście projektor, może natomiast brakować piwa — dlatego po spotkaniu planowane jest dokończenie dyskusji w jednym z okolicznych pubów.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione następujące prezentacje:

  • „Node.js - wprowadzenie” — prezentacja Jacka Beceli z firmy Trix, o zdobywającym coraz większą popularność projekcie node.js. Projekt ten wykorzystuje silnik JavaScriptowy V8, nieblokujące operacje wejścia/wyjścia, umożliwiając tworzenie wysokowydajnych, jednowątkowych serwerów sieciowych.
  • „Metryki w aplikacjach webowych” — prezentacja Michała Czyża z firmy Selleo, o wykorzystaniu metryk (jakości, złożoności, wydajności) do analizowania tworzonych przez nas aplikacji webowych. W prezentacji poruszone zostaną także kwestie: wartości metryk z punktu widzenia biznesowego, minimalizacji wysiłku dzięki automatyzacji ich gromadzenia oraz analizy uzyskiwanych wyników.
  • „Capybara” — prezentacja Piotra Sarnackiego na temat Capybary. Capybara jest ciekawą alternatywą dla popularnego dziś Webrata. Oba projekty udostępniają bardzo zbliżony DSL do tworzenia testów integracyjnych, określanych również jako acceptance tests.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2010, o godzinie 19:00. Wstęp jest oczywiście bezpłatny, ale wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza - ułatwi nam to ustalenie liczby uczestników i w razie potrzeby umożliwi zarezerwowanie większej sali.

Do zobaczenia!