Twórz z nami aplikację

wiadomość opublikował Wojtek, 15.12.2008

Wskazówki, jak zacząć.

Zamieszczamy plik z dzisiejszej prezentacji.

Za 3 najlepsze pomysły/rozwinięcia aplikacji przewidzieliśmy nagrody książkowe.

Jeśli masz pomysł co do funkcjonalności, stwórz nowy ticket na LightHouse. Jeśli chcesz rozbudować istniejącą aplikację, dołącz do nas. Poniżej krótko wyjaśniamy jak zrobić to najłatwiej.

Jeśli nie znasz gita i nie masz konta na githubie (warto się nim zainteresować — obecnie główny system kontroli wersji aplikacji pisanych w RoR), możesz po prostu ściągnąć kod jako zwykły plik zip lub tar. Otwórz i kliknij na download. Jeśli chcesz się nauczyć obsługi gita, załóż konto na github, przy rejestracji podaj klucz SSH, instrukcję w jaki sposób go wygenerować w zależności od systemu operacyjnego, znajdziesz tutaj. Program obsługujący gita pod windowsem można pobrać stąd.

Następnie masz dwie możliwości. Przy użyciu polecenia:
git clone git://github.com/ncr/movie_pole.git
ściągasz aktualną wersję kodu na swój komputer, albo też najpierw „forkujesz” kod na własne konto githuba, po czym klonujesz go na swój komputer. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku nie będziesz miał możliwości pchnięcia zmian kodu (bez wcześniejszej zgody właściciela), w drugim przypadku natomiast, możesz robić z repozytorium co Ci się podoba (to Twoja kopia) i po wprowadzeniu sensownych zmian zapytać o dołączenie tychże zmian do głównego kodu przy pomocy „pull request” dostępnego w GUI githuba. Możesz również przesłać swoją wersję kodu na naszego maila.

Screencasty na temat gita można obejrzeć na stronie GitCasts.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie do nas.