Wrześniowe spotkanie

wiadomość opublikował Kuba, 2.09.2010

Wrześniowe spotkanie SRUG odbędzie się 17 września 2010, o godzinie 19:00 w klubie Yacht Klub Polski Bielsko, w Bielsku-Białej przy ulicy Szkolnej 15. Wstęp jak zwykle bezpłatny. Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego poniżej, ułatwi nam to zorganizowanie odpowiedniej liczby miejsc.

Podczas spotkania przedstawione zostaną trzy prezentacje:

  • „Podstawy tworzenia aplikacji internetowych z wykorzystaniem YUI3 i Rails 3” — prezentacja Jakuba Kuźmy z firmy Object Reload o wykorzystaniu najnowszej wersji biblioteki Yahoo! User Interface do tworzenia aplikacji określanych mianem RIA. Budowanie tego typu aplikacji pokazane zostanie na przykładzie serwisu brydżowego, którego kod dostępny jest na Githubie.
  • „TemplateDerby - rozszerzony ERB” — prezentacja Błażeja Kosmowskiego z firmy Selleo o autorskim rozszerzeniu systemu szablonów ERB, inspirowanym systemem DRYML pochodzącym z pakietu Hobo.
  • „Obiekty w Bazie” — prezentacja Tomasza Bąka z firmy Selleo omawiająca ciekawe przypadki serializowania obiektów w relacyjnych bazach danych, z wykorzystaniem: ActiveRecord, YAML, JSON i innych.

Dyskusja o szczegółach dotyczących spotkania dostępna jest na grupie dyskusyjnej.

Zapraszamy!