SRUG 6.2015

wiadomość opublikował Kuba, 22.05.2015

Przed nami kolejne spotkanie SRUG – tym razem spotykamy się w czwartek 11 czerwca 2015 w Klubie 4art w Gliwicach, przy ul. Wieczorka 22. Prezentacje planujemy rozpocząć o godzinie 18:00, a będą to:

  • „Od zera do Ruby Developera”Michał Czyż z firmy Selleo omówi przykładową ścieżkę, która pomoże zostać dobrym programistą Ruby: od czego zacząć, na co warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów korzystać, które książki warto przeczytać (oraz jak je czytać), dlaczego warto znaleźć mentora. Na koniec Michał opowie krótko jak to wygląda w Selleo.
  • „Developer mode on”Łukasz Myrda z firmy The Software House opowie o tym, jak lepiej wykorzystać w potencjał drzemiący w narzędziach takich jak rvm, rbenv i w projekcie Ruby Ng. Łukasz opowie również o tym, jak dobrze ustawić środowisko programistyczne, aby ułatwić sobie codzienną pracę przy rubiowych projektach.
  • „How to deal with chubby data”Michał Krzyżanowski opowie o swoich doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu aplikacji przetwarzającej miliony rekordów: o optymalizacjach, nieoczywistych rozwiązaniach oraz pozornie banalnych sprawach, które przy dużej ilości danych stają się bardzo problematyczne.

Prosimy o dopisanie się do spotkania w serwisie meetup – pomoże nam to przygotować odpowiednią liczbę miejsc. Do zobaczenia!