SRUG 2.2016

wiadomość opublikował Kuba, 26.04.2016

Znamy już termin kolejnego spotkania grupy - będzie to wtorek, 24 maja 2016, a spotkanie odbędzie się w multitapie Dobry Zbeer w Gliwicach, przy ul. Górnych Wałów 30. Tym razem odwiedzą nas goście z krakowskiego RUG-a. Prezentacje planujemy rozpocząć o godzinie 18:00, a będą to:

  • „Dry Ruby”Artur Dębski opowie o tym jak wykorzystać biblioteki z rodziny dry-rb. Omówi ich możliwości i potencjalne korzyści wynikające z ich zastosowania. Pod lupę weźmie flagowe rozwiązania: dry-types oraz dry-validation i porówna je z dostępnymi alternatywami.

  • „Zasadnicze różnice między Phoenix a Ruby on Rails”Maksymilian Kołodziej porówna Railsy z frameworkiem webowym Phoenix i omówi najważniejsze rzeczy, które je różnią.

  • „Karafka”Maciej Mensfeld omówi swój framework do tworzenia aplikacji w oparciu o Apache Kafka - wysokowydajny, rozproszony system komunikacji.

Prosimy o wypełnienie RSVP w serwisie meetup – pomoże nam to oszacować liczbę uczestników i przygotować miejsca dla wszystkich. Do zobaczenia na spotkaniu!