SRUG 2.2017

wiadomość opublikował Kuba, 23.05.2017

Miło nam poinformować, że kolejne spotkanie grupy odbędzie się we wtorek, 6 czerwca 2017 w multitapie Dobry Zbeer w Gliwicach, przy ul. Górnych Wałów 30.

Prezentacje planujemy rozpocząć o godzinie 18:00, a będą to:

  • „Pisanie gier za pomocą Ruby 2D”Łukasz Strzebińczyk z firmy AC Project zaprezentuje bibliotekę Ruby 2D umożliwiającą wygodne tworzenie gier z dwuwymiarową grafiką. Łukasz pokaże również jak skompilować grę do postaci natywnej i webowej, zademonstruje też kilka przykładowych projektów.

  • „Command-line interface and the power of Ruby”Radosław Jędryszczak z firmy Selleo opowie o odzyskiwaniu danych utraconych w wyniku błędu, niewykrytego przez rok od uruchomienia pewnej aplikacji. Zaprezentuje jak z pomocą Rubiego i narzędzi dostępnych na platformie Heroku udało mu się wybrnąć z tej sytuacji.

  • „Twilio - Slack integration example”Łukasz Ozimek z firmy Netguru pokaże jak połączyć Slacka z API Twilio przy użyciu Sinatry. Przedstawi prosty sposób na obsługę połączeń głosowych w przeglądarce w połączeniu ze „slackowymi” powiadomieniami.

Prosimy również o wypełnienie RSVP w serwisie meetup – pomoże nam to oszacować liczbę osób i przygotować miejsca i kupony na napoje dla wszystkich chętnych. Podczas tego spotkania sponsorem napojów dla uczestników będzie firma AC Project. Do zobaczenia!